Item# : EA475EM-110
Description : Binding Band With Fixed Hole
Spec
Material Nylon66
Loop tension strength 8kgf
Screw fixed type for installation on panel
RoHS compliant
Length 110mm
Width 2.5mm
Max.dia. 23mm
Hole dia. for fixing 3.2mm
Operating temperature -40~85℃