Item# : EA725CR-80
Description : Digital Vernier Caliper (inside type)
Spec
Maximum Error ±0.05mm
Material Stainless
Function Hold Auto Off
Power Supply CR2032 x 1 pc (included)
The jaws are thin allowing measurement in narrower places.
Measurement Range 10 to 200mm
Minimum reading value 0.01mm
Jaw Length 80mm