Item# : EA725CJ-200
Description : 200mm Digital Slide Caliper (For Lefty)
Spec
Maximum Error ±0.03mm
Power Supply SR44×1 Pcs (With )
Material Stainless
With Depth Bar
Max. Measured value 200mm
Minimum The reading value 0.01mm
Jaw Length 50mm
Lefty For
Additional explanation
Quantity of stock
Latest stock:1
(2026/05/14 12:58 Currently)
Update
Catalog Page Page 0740
Relational Items
EA725CJ-150 Slide Caliper (for Left Hand)
EA725CJ-200 200mm Digital Slide Caliper (For Lefty)