Item# : EA725CT-300
Description : Digital Long Jaw Slide Caliper
Spec
Maximum Error ±0.05mm
Power Supply CR2032 x 1 pc (included)
Material Stainless
It can measure the diameter of the large diameter.
Max. measurement value 300mm
Minimum reading value 0.01mm
Jaw Length 150mm