Item# : EA725CT-600
Description : Digital Long Jaw Slide Caliper
Spec
Maximum Error ±0.08mm
Power Supply CR2032 x 1 pc (included)
Material Stainless
It can measure the diameter of the large diameter.
Max. measurement value 600mm
Minimum reading value 0.01mm
Jaw Length 300mm